fbpx

Ranking preparatów

Na rynku naturalnych suplementów diety są dostępne rozmaite produkty wspierające pamięć i koncentrację.

Postanowiliśmy sprawdzić, co zawierają oraz jaki jest ich zakres działania. Poniższy ranking tabletek na pamięć bierze pod uwagę także postać farmakologiczną oraz cenę produktu.


1. Grinday Mind Up

Mind Up jest suplementem diety dostępnym w postaci kapsułek. Jego skład opiera się na kilku składnikach, które wpływają na pamięć i koncentrację.

Posiada 5 składników aktywnych. Wszystkie ekstrakty znajdujące się w produkcie, posiadają stałą i znaną ilość substancji aktywnej – ekstrakty standaryzowane.

Składniki produktu wspierają pamięć3, pobudzają koncentrację2 oraz wspomagają funkcje kognitywne3. Ponadto wykazują działanie adaptogenne2,3.

1 Ze względu na zawartość różeńca górskiego; 2 Ze względu na zawartość ashwagandhy; 3 Ze względu na zawartość żeń-szenia koreańskiego)

Warto zwrócić również uwagę na fakt, że Grinday Mind Up jest suplementem o czystym składzie – clean label, bez zbędnych wypełniaczy oraz barwników. W składzie posiada opatentowany składnik KSM-66®.

Więcej o produkcie na stronie producenta.


2. Vitrum Memory

Vitrum Memory jest suplementem diety o ubogim składzie w stosunku do poprzednika. Jego podstawowym składnikiem jest ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego. Jedno opakowanie produktu zawiera 60 tabletek i kosztuje ok. 16 zł.

Jest to jednoskładnikowa receptura. Zasada działania suplementu Vitrum Memory opiera się na właściwościach miłorzębu japońskiego, który zawiera ginkgoflawonoglikozydy i laktony terpenowe poprawiające krążenie mózgowe.

Tym samym, Vitrum Memory może skutecznie poprawić zdolność od uczenia się i zapamiętywania.3. Bilomag Plus

Bilomag Plus posiada skład, który przypomina nieco preparat mineralno – witaminowy.

Receptura tego suplementu diety składa się z magnezu (tlenek magnezu, węglan magnezu), ekstraktu z liści miłorzębu japońskiego, witaminy B6 i kwasu pantotenowego (forma witaminy B5) oraz lecytyny sojowej. Skład ubogi nie jest.

Ten preparat wpływa na poprawę pamięci. Jedno opakowanie zawiera 60 kapsułek i jest dostępne w cenie ok. 30 zł.


Bilobil

Bilobil jest suplementem diety, którego receptura opiera się wyłącznie na wyciągu z liści miłorzębu japońskiego. Opakowanie produktu zawiera 60 kapsułek. W jednej kapsułce znajduje się 40 mg substancji czynnej.

Preparat jest polecany osobom, które cierpią z powodu osłabienia pamięci i sprawności umysłowej w związku ze starzeniem się organizmu.

Działanie miłorzębu japońskiego polega na poprawie krążenia krwi w naczyniach mózgowych, co doprowadza do poprawy zdolności do zapamiętywania.

Jedno opakowanie kosztuje ok. 20 zł. Na rynku jest też dostępny Bilobil Forte, który w jednej kapsułce ma 80 mg substancji czynnej, a kosztuje tylko ok. 2 zł więcej.Doppelherz Aktiv Lecytyna +Vit. B

Doppelherz Aktiv Lecytyna +Vit. B jest suplementem diety, którego działanie polega na zwiększeniu wydolności układu nerwowego, poprawie koncentracji i usprawnieniu pamięci.

Głównym składnikiem preparatu jest lecytyna sojowa (500 mg w jednej kapsułce). Pozostałe komponenty to witamina B1, B2, B3, B6, B9, B12 i B5 (kwas pantotenowy) oraz witamina E.

W lecytynie znajdują się nienasycone kwasy tłuszczowe oraz cholina. Są one niezbędne do zachowania zdolności do zapamiętywania. Jedno opakowanie zawierające 30 kapsułek to koszt ok. 13 – 15 zł.


Sesja

Sesja jest suplementem diety zawierającym cztery składniki aktywne. Jej receptura obejmuje lecytynę,magnez (mleczan magnezu), kofeinę oraz wyciąg z miłorzębu japońskiego.

Działanie tego preparatu polega na wspomaganiu pamięci i koncentracji. Jedno opakowanie zawiera 30 lub 50 tabletek dostępnych w cenie ok. 8 – 12 zł.


Bodymax Plus

Bodymax Plus zawiera witaminy i minerały, a dodatkowo również substancje poprawiające zdolność do zapamiętywania oraz działające pobudzająco.

Suplement diety, o którym mowa, zawiera takie minerały, jak molibden, chrom, mangan, miedź, cynk, magnez i żelazo. Poza tym, w składzie kapsułek znajdziemy również witaminy A, E, C, PP, B5, B6, B12 i B1.

Za poprawę koncentracji i pamięci odpowiadają w tym przypadku ekstrakt z zielonej herbaty i wyciąg z korzenia żeń – szenia. Jedno opakowanie zawiera 60 tabletek i jest dostępne w cenie około 30 zł.


Zielnik DOZ Dbam o dobrą pamięć i koncentrację

Zielnik DOZ Dbam o dobrą pamięć i koncentrację to produkt dostępny w formie herbaty, która zawiera korzeń żeń – szenia, liście miłorzębu dwuklapowego, liście mięty i ziarno kakaowca.

Jedno opakowanie kosztuje około 4 – 6 zł i zawiera 10 porcji produktu. Składniki zawarte w herbacie poprawiają funkcje poznawcze organizmu, a zatem poprawiają pamięć i koncentrację. Dodatkowo, zwiększają one witalność organizmu.


Żeń Szeń Vita Complex

Żeń Szeń Vita Complex produkowany przez Olimp Labs posiada recepturę opartą na dwóch składnikach – ekstrakcie z żeń – szenia koreańskiego oraz ekstrakcie z żeń – szenia amerykańskiego. Skład został uzupełniony kompleksem witamin (E, C, niacyna, biotyna, kwas pantotenowy, B6, D, kwas foliowy B1, B2, B12). Dodatkowo, zawarty w preparacie ekstrakt z pieprzu czarnego wspiera przyswajanie aktywnych składników.

Podsumowując powyższy ranking tabletek na pamięć można zauważyć, że pod względem cenowym niektóre preparaty wydają się być bardziej atrakcyjne.

Niemniej trzeba zawsze pamiętać o tym, żeby sprawdzić zakres działania. Poza tym, wielość składników niekiedy nie odzwierciedla dużego zakresu działania.