fbpx

Adaptogeny na pamięć i koncentrację, stres i energię.

Od dawna wiadomo, że adaptogeny naturalnie zwiększają odporność organizmu na stres i zmęczenie. Zwiększają witalność i energię. Mają również korzystny wpływ na pracę mózgu (poprawiają pamięć i koncentrację).

Czy wiesz, że łączenie niektórych adaptogenów, może wzmocnić ich działanie w określonym kierunku? Poniżej dowiesz się jak to robić prawidłowo.

Co oprócz ashwagandhy?

Ashwagandha wydaje się obecnie najbardziej popularnym i możliwie, że najlepiej przebadanym adaptogenem. Pomaga w przypadku zmęczenia, utraty koncentracji, mętnego myślenia, bezsenności wywołanej stresem. Jednak nie jest jedyna w tej kategorii.

Żeń-szeń koreański

Zwłaszcza jego korzeń. Adaptogen zwany również „wszechlekiem”. Wpływa na poprawę ukrwienia mózgu, co poprawia jego wydajność, ułatwia uczenie się; pomaga w walce ze zmęczeniem i stresem; usprawnia pamięć.

Różeniec górski

Również korzeń. Wpływa na poprawę ukrwienia mózgu i co się z tym wiąże – na lepszą pamięć i szybkość reakcji; chroni przed stresem, poprawia nastrój.

Bakopa drobnolistna

Ekstrakt z ziela. Wspiera witalność, pamięć i funkcje poznawcze.

Wąkrota azjatycka (Gotu kola)

Ekstrakt z liści poprawia funkcje poznawcze.


Jak łączyć adaptogeny, aby uzyskać oczekiwane oddziaływanie na nasz organizm?


Dzięki odpowiednio skomponowanym formułom, produkty z adaptogenami mogą działać na wiele różnych aspektów naszego organizmu, w tym na stres, pamięć i koncentrację, a także podnieść energię i witalność.

👉 Pamięć i koncentracja – Ashwagandha, Żeń-szeń koreański oraz Różeniec górski to adaptogeny, które wpływają na poprawę zdolności poznawczych, takich jak pamięć i koncentracja, oraz dodatkowo przyczyniają się do redukcji stresu.

Ashwagandha + Żeń-szeń koreański + Różeniec górski


👉 Stres i uspokojenie – Adaptogeny pomagają redukować poziom kortyzolu – hormonu stresu, co z kolei wpływa na zmniejszenie odczuwanego stresu i napięcia. Ashwagandha oraz Żeń-szeń koreański pomagają w redukcji stresu i poprawie ogólnego samopoczucia.

Ashwagandha + Żeń-szeń koreański


👉 Energia i witalność – Ashwagandha, Bakopa drobnolistna oraz Wąkrota azjatycka (Gotu kola) są adaptogenami, które pomagają w podniesieniu energii i witalności, jednocześnie redukując stres.

Ashwagandha + Bakopa drobnolistna + Wąkrota azjatycka (Gotu kola)